Choroby prostaty a potencja

Coraz większa liczba mężczyzn boryka się z problemem schorzeń gruczołu krokowego.

Ma na nie wpływ choćby tryb życia, jaki prowadzimy, jak i wiele innych czynników, w tym skłonność uwarunkowana genetycznie. Przyjrzyjmy się więc trudnościom, jakich mogą dostarczać kłopoty z prostatą.

Problemy fizjologiczne - najczęściej mają związek z przyjmowanymi podczas choroby lekami, bólem.

Problemy psychologiczne - mają związek z blokadą zaistniała w wyniku wstydu powstałego wskutek kłopotów z erekcją.

Leczenie schorzeń gruczołu krokowego, powinno więc skupiać się zarówno na sferze fizycznej, jak i psychicznej.

Problemy z potencją

Wymiar fizjologiczny - sam przerost prostaty nie ma odzwierciedlenia w kwestii osiągania wzwodu, jednak stan zapalny powoduje dość silny ból w trakcie stosunku i wytrysku, a to powoduje spadek potencji. Kolejnym problemem są także leki, które negatywnie odbijają się na potencji, a to za sprawą obniżenia poziomu hormonów męskich, czyli równocześnie obniżenia libido. Na szczęście stan ten trwa tylko podczas okresu przyjmowania leków i krótko po nim.

Wymiar psychologiczny - zależności występujące między prostata a erekcja w psychologicznym wymiarze są zdecydowanie bardziej skomplikowane. Problemy związane z rozrostem prostaty przyczyniają się często do niechęci związanej ze współżyciem. Objawy tej dolegliwości charakteryzują się tym, iż chory odczuwa dokuczliwe, bolesne parcie na pęcherz, co skutkuje częstym oddawaniem moczu, co z kolei przyczynia się do obniżenia potencji (chory w rezultacie zaczyna unikać regularnych stosunków).