Leki na przerost prostaty - na receptę i bez recepty

Leczenie prostaty zwykle opiera się na silnych lekach, dostępnych wyłącznie na receptę. W naszym poniższym zestawieniu postanowiliśmy wymienić kilka leków stosowanych w leczeniu tego schorzenia a także - wspierających ten proces.

Leki na przerost prostaty, które są dostępne wyłącznie na receptę.

  1. Alfabrokery - leki te działają na prostatę głównie poprzez rozciąganie mięśni gładkich podścieliska gruczołu krokowego i szyi pęcherza moczowego. Dzięki nim przepływ moczu jest o wiele skuteczniejszy, co przedkłada się na mniejsze dolegliwości związane z prostatą. Wadą tych leków jest niestety ich wpływ na ściany naczyń krwionośnych. Nie trzeba chyba podkreślać, że ma to bardzo ważny skutek w postaci osłabienia popędu płciowego. Dlatego wielu pacjentów u których została wykryta prostata leki te odkłada (na jakiś czas).
  2. Inhibitory enzymu 5-alfareduktazy - leki te wpływają na ograniczenie wpływu enzymu 5-alfareduktazy na przemianę testosteronu w 5-alfadihydrotestosteron. Niestety leki te jeszcze skuteczniej od alfabrokerów wpływają na zmniejszenie potencji seksualnej.

Leki na prostatę bez recepty:

  1. PROSTALONG COMPLEX - wpływa pozytywnie na zahamowanie rozrostu gruczołu krokowego. Produkt zmniejsza również wrażliwość organizmu na działanie tak zwanych wolnych rodników, czyli mówiąc inaczej utleniaczy.
  2. PROSTOGAL - skutecznie wpływa na utrzymanie prostaty w odpowiedniej kondycji. Co ważne - doskonale wpływa on na utrzymanie odpowiedniej funkcji pęcherza moczowego.
  3. Doppelherz aktiv - Na prostatę Forte - lek ten zawiera w głównej mierze olej z pestek dyni. Doskonale zapobiega on rozrostowi prostaty i wpływa korzystnie na utrzymanie w odpowiedniej kondycji układu moczowego.
  4. COLON C MEN - lek ten posiada w swoim składzie szereg składników powiązanych z pestkami dyni. Podobnie jak pozostałe preparaty, również i on działa zapobiegawczo w stosunku do prostaty i układu moczowego.

Podsumowując, leki na przerost prostaty to głównie leki dostępne na receptę. W przypadku pozostałych leków, mamy do czynienia głównie z substancjami powiązanymi z dynią. Są to jednak leki o charakterze zapobiegawczym, mające chronić prostatę i układ moczowy. Będą więc działać wspomagająco przy leczeniu z wykorzystaniem leków silniejszych.